• Spojili sme sa s deťmi v chudobných krajinách

• Keď sa povie misionár, väčšinou si predstavíme kňaza, ktorý prináša Kristovo Evanjelium ľuďom v zaostalých krajinách. Misijné poslanie však dostal každý z nás svojím krstom. Jasné, že nepocestujeme niekde do Afriky, ale každý môže podporiť misijné dielo v našej Cirkvi, napr. svojou modlitbou, obetou, finančnou podporou. My sme využili všetky tieto možnosti – pomodlili sme sa ruženec za misie, priniesli malé obety, keď sme sa vzdali svojich hračiek pre druhých a finančne sme podporili misijné diela aj kúpou čokoládovej tyčinky. Na jej obale bol citát: „Ak mlčíš, mlč z lásky, ako hovoríš, hovor z lásky.“ (sv. Augustín) A my sme v tomto prípade nechali prehovoriť svoje srdce a spoločne sme vyzbierali a podporili misie sumou 300 €.

• Pietna spomienka

• Dňa 25.10. sme si uctili 77. výročie úmrtia  Mons.Štefana Mnoheľa a 80. výročie úmrtia básnika a kňaza P.U.Olivu, ktorí sú pochovaní na cintoríne Poprad - Veľká. Žiaci našej školy sa spolu s miestnym spolkom Matice slovenskej aj tento rok zišli pri ich spoločnom hrobe, na ktorý s úctou položili kytice  a zapálili sviečky. Atmosféru slnečného jesenného dňa umocnili modlitby a básne od p.Olivu recitované našimi žiačkami. Pre túto vzácnu príležitosť zložila báseň p.Hrehorčáková, ktorú si môžete prečítať aj vy...

• Sviatočný piatok

• Všade je piatok, len v našej škole je sviatok. Takéto slová napísal pán kaplán do jedálneho lístka, keď sa deti začudovali, že v piatok majú sviatočný obed. A bolo čo sláviť. Dnes mal sviatok patrón našej školy sv. Ján Pavol II. Uctili sme si ho najmä slávením odpustovej svätej omše, ktorú celebroval absolvent našej školy vdp. Peter Duffala. Aj keď sme ju mohli sláviť len v úzkom kruhu učiteľov, určite slová vdp. Duffalu boli pre nás veľkým povzbudením a pohladili našu dušu. Svätú omšu obohatil svojím anjelským spevom náš zbor Svetielko, ktorý spieval tak pekne, že z toho mal určite radosť aj sv. Jána Pavol II. v nebi.

• Milión detí sa modlí ruženec

• Aj my sme prispeli k tomu, aby sa milión detí na celom svete spojilo a v modlitbe ruženca vyprosovalo pokoj pre celý svet. Predmodlievali sa birmovanci a prostredníctvom školského rozhlasu sa ostatní žiaci pripojili k modlitbe vo svojich triedach.

• Milión detí sa modlí ruženec

• V pondelok 18.10. sa v našej škole zapojíme do celosvetovej aktivity Milión detí sa modlí ruženec. Tento rok budeme spoločne prosiť za jednotu a mier. Modlitbu začneme o 9.00. Veríme, že 240 našich modliacich sa detí vyprosí potrebné milosti pre svet a Panna Mária spolu s Jánom Pavlom II. bude aj naďalej ochraňovať našu školu a všetkých, ktorí do nej prichádzajú. Pridajte sa v pondelok k nám.

• 1. Miesto v olympiáde z matematiky

Blahoželáme  nášmu žiakovi Vladimírovi Kolumberovi z 8. A k skvelému 1. miestu v matematickej olympiáde v okresnom kole, ktoré sa konalo 31.3.2021 za účasti 21 súťažiacich z rôznych škôl popradského okresu.

• Imatrikulácia prvákov

• V pondelok 4. októbra mali prváci svoj veľký deň. Boli slávnostne imatrikulovaní a prijatí za žiakov našej cirkevnej školy. Celý obrad sa konal počas svätej omši, ktorú celebroval školský kaplán Marek Wolanszký. Malí prváčikovia mali z tejto slávnosti veľkú radosť. Sľúbili, že sa budú usilovne učiť, ako sa na školákov patrí. Nechýbali ani šerpy a darčeky, ktoré im budú navždy pripomínať tento deň. Milí prváci, držíme vám palce! Nech chodíte do školy s radosťou a nájdete si veľa kamarátov. A hlavne šťastnú cestu za vzdelaním! Nezabudnite, že je na nej s vami Pán Ježiš.

• Zlatá Eliška

• Včera sa v Dome kultúry v Poprade stretli najlepší slávici a slávičky z okresu Poprad, aby predviedli svoj talent. Vo veľkej konkurencii sa tí naši nestratili. Najlepšie sa darilo šiestačke Eliške Špinerovej, ktorá svojím spevom zaujala natoľko, že sa stala víťazkou 2. kategórie a postupuje na krajské kolo do Prešova. Srdečne gratulujeme a držíme palce

• Slávik Slovenska

• Populárna súťaž v speve ľudových piesní Slávik Slovenska sa v tomto roku kvôli pandémii uskutočnila v posunutom termíne. Neubralo jej to však na kvalite ani kvantite. Malých či veľkých nadšencov folklóru sa našlo neúrekom, a tak sme prežili krásne popoludnie s ľudovou piesňou. Nech sa páči, tu sú víťazi:

1. kategória

ZUŠ                                                 ZŠ

1. Alex Dynis                                    1. Miriam Vyhnalová

2. Diana Kuchtová                           2. Šimon Gutt

3. Sofia Špinerová                           3. Daniela Dragošeková

2. kategória

ZUŠ                                                ZŠ

1. Radim Galovič                            1. Eliška Špinerová

2. Adela Vépy                                 2. Tatiana Mrázová

3. Terézia Vitková                           3. Laura Dragošeková

3. kategória

ZUŠ                                                 ZŠ

1. Laura Kováčová                         1. Dominika Bočkayová

2. Viktor Kiska

3. Andrej Štefaňák

Víťazi z každej kategórie postupujú na okresné kolo, ktoré sa uskutoční v stredu 6. októbra v Dome kultúry v Poprade. Držíme im palce!

• Obrázky z gaštanov

• V školskom klube sa hrá a súťaží naplno. A keďže je jeseň, súťažilo sa o najkrajší obrázok z gaštanov. Deti preukázali svoju šikovnosť a tvorivosť a skladali obrázky od výmyslu sveta. A keďže bolo ťažké rozhodnúť, ktorý je ten naj, víťazmi sa stali všetci. Gratulujeme Nech sa páči, vstúpte do našej galérie.

• Strieborná Tatianka

• Viete, čo majú spoločné Edmund, Lucy a Tatianka? My vám to prezradíme. Všetci traja sa stretli v bájnej Narnii, aby porazili zlú kráľovnú a zachránili rozprávkovú krajinu. Tatianka sa do svojej roly boja so zlom vžila natoľko autenticky, že si za svoj výkon vyslúžila veľký obdiv poroty a obsadila tak 2. miesto na krajskom kole prestížnej recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín . Nech sa páči, veď posúďte sami. Milá Tatianka, gratulujeme a držíme palce v ďalších súťažiach.