• Nadpis

„Najväčším šťastím dieťaťa je, že je milované“

Giovanni Bosco

• Ako jediná škola v Poprade realizujeme odborný komplexný prístup k žiakovi v intelektuálnej, duchovnej a telesnej oblasti, ktorý je vo svojej podstate zhodný s charakterom školských vzdelávacích programov mnohých najkvalitnejších  škôl vo vyspelých štátoch sveta.

• Dlhodobo výborné  výsledky v T – 9 a v T – 5 (Monitor)

• Angličtina od 1. ročníka, učitelia s dlhodobou praxou v zahraničí.

• Zapájanie sa do projektov:

„Záložka do knihy spája školy“ – výmenné pobyty so školou v ČR

„Viem, čo zjem“ – rozvíjanie povedomia správnej životosprávy.

„IT ACADEMY“ – zavádzanie moderných metód informatiky do vyučovania predmetov.                   informatika, fyzika, matematika, biológia , chémia, geografia.

„Starší čítajú mladším“ na rozvíjanie čitateľskej gramotnosti.

• Dôraz na rozvíjanie tvorivosti dieťaťa a prepojenie s praxou.

• Duchovný život pod vedením školského kaplána (školská kaplnka, sväté omše, duchovné obnovy, sviatosť zmierenia a pod.)

• Vyučovanie doplnené exkurziami do firiem v našom regióne.

• Účasť na vedomostných olympiádach a súťažiach – recitačných, športových umeleckých.

• O Vaše dieťa môže byť účelne postarané celý deň už od 1. ročníka popoludní v Základnej umeleckej škole v tej istej budove alebo v školskom klube do 16.30.

• Možnosť výberu odborov v ZUŠ – hudobný, výtvarný, tanečný, literárno-dramatický, spevácky zbor.

• Špeciálny pedagóg a výchovný poradca na škole.

• Široká škála krúžkovej činnosti (šachový krúžok, šikovné ruky, internetový krúžok, turisticko – lyžiarsky krúžok)

• Športové vyžitie – plavecký výcvik, lyžiarske kurzy, škola v prírode.

• Láskavý prístup k žiakovi, komunikácia, kvalita, poriadok.

• Pestrý jedálny lístok v školskej jedálni.

• Pre žiakov našej ZŠ výhodné školné pre ZUŠ.

• Nová telocvičňa.
          • Škola je otvorená pre všetky deti, aj s iným vierovyznaním.

• Výborné referencie od nezávislých pozorovateľov.

„Tým najmenším to najlepšie.“

Tomáš Baťa