• Uspeli sme v recitačnej súťaži

• V pondelok sme sa zúčastnili oblastného kola recitačnej súťaže v umeleckom prednese „PIRÁTI KRÁSY“, ktorú zorganizoval Diecézny katechetický úrad Spišskej diecézy. Podujatie sa konalo v Spišskom kultúrnom centre v Spišskej Novej Vsi.

Našu školu v prednese poézie reprezentovala žiačka Veronika Polomská zo 7.A a v prednese prózy Noemi Daniškovská zo 6. A.

Noemi získala za svoj prednes vo svojej kategórii 2.MIESTO, ktorým postúpila na DIECÉZNE KOLO na SPIŠSKÚ KAPITULU. Reprezentovať našu školu opäť bude 15. 11. 2023. Obom žiačkam ďakujeme za ochotu zapojiť a do súťaže a Noemi držíme palce v ďalšom kole.

Mgr. Monika Ovsiaková

• Saleziánska dobrovolníčka

• V pútavej prednáške nám porozprávala o svojej ročnej misionárskej službe v Tanzánii. Stretnutie bolo veľmi inšpiratívne a srdečné. Okrem zhliadnutia fotografií mohli žiaci 6. a 7. ročníka počuť aj pozdravy a modlitbu "Zdravas Mária" v svahilčine. Veríme, že aj z našich niektorých chlapcov a dievčat vyrastú raz ľudia, ktorí sa pre túto neľahkú, ale hodnotnú službu, rozhodnú. Prisíme Ťa, Pane!