• Slávik Slovenska

• V piatok 21. apríla sa v našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže Slávik Slovenska - spev ľudovej piesne. Zúčastnili sa ho žiaci základnej školy aj ZUŠ.

Ďakujeme za krásny umelecký zážitok a výhercom srdečne blahoželáme

• Naši prváci navštívili knižnicu

• Minulý mesiac sa stali naši prváci čitateľmi knižnice. Dostali svoj prvý čitateľský preukaz a naučili sa, čo sa v knižnici smie a čo sa nesmie, ako sa správať ku knihám, ako si ju nájsť... Pri prvej spoločnej výmene kníh nám pani knihovníčka priblížila aj knihu O Guľkovi Bombuľkovi od autorky Márie Ďuríčkovej. Svojimi zaujímavými aktivitami upútala ich záujem dozvedieť sa niečo nové hravou formou.

• Rodičovské združenie konzultačnou formou (utorok 25. apríla 2023)

• Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že v utorok 25. 4. 2023 sa uskutoční rodičovské združenie konzultačnou formou v čase od 14.30 – 16.30 hod. v budove školy.

Prosíme Vás, aby ste sa pri vstupe do školy (pri jedálni) podpísali do prezenčnej listiny triedy, ktorú Vaše dieťa navštevuje.

Triedni učitelia sa budú nachádzať vo svojich triedach a ostatní vyučujúci budú v nižšie uvedených učebniach:

Mgr. J. Benko – 1. posch., zborovňa gymnázia

PaedDr. Z. Čerkalová – 1. posch., zborovňa gymnázia

PaedDr. L. Gavorová – 1. posch., kancelária zástupcu riaditeľa

Mgr. M. Halavin – 1. posch., zborovňa gymnázia

PaedDr. Marcel Karkoška – 1. posch., kancelária riaditeľa školy

PaedDr. A. Kleinová Perignatová – 1. posch., kancelária zástupcu riaditeľa

Mgr. L. Kosťová (sr. Filareta) – 2. posch., projektová učebňa

Mgr. L. Kutlák - 1. posch., zborovňa gymnázia

Mgr. L. Pospíšilová – 3. posch., jazyková učebňa

PaedDr. P. Sitiarik – 2. posch., učebňa informatiky

Mgr. A. Špinerová – 2. posch., multimediálna učebňa

Mgr. A. Trusková, PhD. – 3. posch., učebňa slovenského jazyka a lit.

Mgr. P. Vépy – 1. posch., ŠKD

• Exkurzia v Hasičskom a záchrannom zbore Poprad

• Dňa 13.4.2023 sa žiaci 7.A a 8.A triedy zúčastnili na exkurzii na Hasičskom a záchrannom zbore v Poprade. Žiaci sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií o práci hasičov, prezreli si hasičskú techniku, vyskúšali zásahové odevy a v závere mali možnosť vidieť v akcii aj majstra Slovenska v hasičskom športe. Veríme, že si žiaci z tohto dňa odniesli množstvo zážitkov a poznatkov o práci profesionálnych hasičov.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľ spojenej školy sv. Jána Pavla II. v Poprade týmto oznamuje, že v zmysle § 150 ods. 5 zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní udeľuje žiakom a študentom ZŠ a gymnázia dňa 28.04.2023 (piatok) riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

• Biblická olympiáda

• Na pôde našej školy sa v dňoch 28. a 29.3. uskutočnilo dekanátne kolo biblickej olympiády. V utorok ukázalo svoje znalosti desať družstiev základných škôl a v stredu sedem družstiev stredných škôl. Ich úlohou bolo naštudovať si knihy Ester, Judita, Nehemiáš a 1. Petrov list. Základnú školu reprezentovalo družstvo v zložení Bernadeta Benková, Denisa Dulová a Alžbeta Voščeková, obsadili pekné 3. miesto. O jedno miesto lepšie sa umiestnilo družstvo nášho gymnázia v zložení Sára Benková, Patrik Pataky a Júlia Cehuľová. Ďakujeme za reprezentáciu a srdečne blahoželáme